Kaikki yhteystiedot

15.5.2017

Johto

Toimitusjohtaja Timo Julkunen, timo.julkunen@wsoy.fi

Markkinointi ja viestintä

Markkinointi- ja viestintäjohtaja Reetta Miettinen, p. 040 8344 340, reetta.miettinen@wsoy.fi
Brand manager Kaisa Hyväri, p. 010 5060 209, kaisa.hyvari@wsoy.fi
Viestintäpäällikkö Tuuli Leppänen p. 040 5646 734, tuuli.leppanen@wsoy.fi
Asiakasmarkkinointipäällikkö Hanna Ylätalo, p. 010 5060 008, hanna.ylatalo@wsoy.fi
Tuottaja Hanna-Riikka Summanen, p.010 5060 329, hanna-riikka.summanen@wsoy.fi
Tuottaja, digitaalinen markkinointi Mikko Immonen, p. 050 5644 721, mikko.immonen@wsoy.fi
Sisältömarkkinoija Mari Nieminen, p. 010 5060 128, mari.nieminen@wsoy.fi
Tapahtumatuottaja Sami Ravattinen, sami.ravattinen@wsoy.fi
Emäntä Helena Tarkiainen, helena.tarkiainen@wsoy.fi

Arvostelukappaleet

tiedotus@wsoy.fi

Myynnin, tuotannon, HR:n, taloushallinnon, IT:n ja Rights Managementin sähköpostiosoitteet muotoa etunimi.sukunimi@wsoy.fi

Myynti

Myyntijohtaja Veli-Pekka Matilainen, p. 040 3424 773
Myyntipäällikkö Laura Lyyntinen, p. 050 4063 626
Myyntipäällikkö Milla von Plato, p. 0400 354487
Myyntipäällikkö Eini Stenberg, p. 010 5060 328
Digimyyntipäällikkö Mika Hänninen, p. 010 5060 210
Digimyyntipäällikkö Petra Minn, p.044 5649 669
Tuotepäällikkö Kaisa Tenhunen, p. 010 5060 003
Myymälänhoitaja Harri Mäki

Arvoteosmyynti

Myyntipäällikkö Suvi Gardemeister
Myyntiassistentti Anitta Kivikoski

Tuotanto, Rights & Product Management ja IT

Business Development Director Janne Koskinen

Tuotannonsuunnittelija Tarja Nieminen
Tuotannonsuunnittelija Petri Söderberg
Digital Producer Liisa Riste
Digital Producer Elina Vesala
Digital Producer Jenni Kinnunen
Digital Producer Iisa Tammisto

Rights Manager Anna Suominen
Art Editor Laura Arvela
Rights & Product Coordinator Tanja Palosaari

System and Service Manager IT Juha Otava
System and Service Manger Integrations Lasse Lehtinen

Tuotannonsuunnittelija Tarja Nieminen
Tuotannonsuunnittelija Petri Söderberg
Tuottaja, digituotteet Liisa Riste
Tuottaja, digituotteet Elina Vesala
Tuottaja, digituotteet Jenni Kinnunen
Tuottaja, digituotteet Iisa Tammisto

HR

Henkilöstöpäällikkö Christina Martin
HR-asiantuntija Hanna Tuhkanen
Palvelukoordinaattori Tuula Shaw
Koordinaattori Kaarina Lehto

Taloushallinto

CFO Otto Kajander
Business Controller Päivi Piirainen
Financial Controller Kerstin Suominen
Royalty Controller Riitta Immonen
Royalty Controller Leena Haakana
Palvelukoordinaattori Päivi Saarinen

Bonnier Rights Finland

Country Manager & Literary Agent eleonoora.kirk@bonnierrights.fi
Foreign Rights Manager Marja Tuloisela, marja.tuloisela@bonnierrights.fi
Literary Agent Terhi Isomäki-Blaxall, terhi.isomaki-blaxall@bonnierrights.fi
Bonnier Rights Finland -sivusto

Toimitus

Kustantaja Jaakko Pietiläinen, p. 0400 781 348, jaakko.pietilainen@kniga.fi
Toimituspäällikkö Timo Ernamo, p. 040 518 6708, timo.eranamo@kniga.fi

Johnny Knigan käynti- ja postiosoite

Lönnrotinkatu 18 A, 00120 Helsinki
PL 314, 00101 Helsinki

Puhelinvaihde

p. 010 5060 200

Kirjakauppa

Lönnrotinkatu 21, 00120 Helsinki
Puh. 010 5060170

Aukioloajat
Ma-Pe klo 10.00–17.00
Tervetuloa!

ja wernerjarl.fi

Tilaukset

Kirjakeskus p. 020 16 62222, tilaukset@kirjakeskus.fi, faksi 020 16 62291

Laskutusosoitteet

Werner Söderström Osakeyhtiö
Y-tunnus: 0599340-0 / VAT-tunnus: FI05993400

Verkkolaskut
OVT-tunnus: 003705993400
Operaattori: Maventa (DABAFIHH)

Paperilaskut
05993400
PL 100
80020 Kollektor Scan

Laskun viitetiedoksi on merkittävä tilaajan nimi ja laskuttajan y-tunnus (VAT) on näyttävä laskun tiedoissa.

Voit lähettää ostolaskuja myös sähköpostitse joko PDF- tai TIFF-muodossa invoice-05993400@kollektor.fi

Laskun tulee olla PDF-muodossa.
Laskut pitää olla sähköpostin liitteenä, yksi lasku per liitetiedosto. Liitetiedostoja voi olla useampia.
Yhdessä tiedostossa saa olla ainoastaan yksi lasku sisältäen mahdolliset laskun liitteet.
Liitetiedostojen koko yhteensä saa olla korkeintaan 10MB.