Kaikki yhteystiedot

15.5.2017

Johto

Toimitusjohtaja Timo Julkunen, timo.julkunen@wsoy.fi

Markkinointi ja viestintä

Markkinointi- ja viestintäjohtaja Reetta Miettinen, p. 040 8344 340, reetta.miettinen@wsoy.fi
Brand manager Kaisa Hyväri, p. 010 5060 209, kaisa.hyvari@wsoy.fi
Brand manager Marjut Määttä, p. 050 3103 007, marjut.maatta@wsoy.fi
Viestintäpäällikkö Tuuli Leppänen p. 040 5646 734, tuuli.leppanen@wsoy.fi
Viestintäpäällikkö Jaakko Mikkola, p. 044 5844 655, jaakko.mikkola@wsoy.fi
Markkinointi- ja viestintäassistentti Iida Mikkola, p.0408369869, iida.mikkola@wsoy.fi
Asiakasmarkkinointipäällikkö Hanna Ylätalo, p. 010 5060 008, hanna.ylatalo@wsoy.fi
Digimyyntipäällikkö Petra Minn (perhevapaalla)
Tuottaja Hanna-Riikka Summanen, p.010 5060 329, hanna-riikka.summanen@wsoy.fi
Tuottaja, digitaalinen markkinointi Mikko Immonen, p. 050 5644 721, mikko.immonen@wsoy.fi
Sisältömarkkinoija Mari Nieminen, p. 010 5060 128, mari.nieminen@wsoy.fi
Tapahtumatuottaja Sami Ravattinen, sami.ravattinen@wsoy.fi

Arvostelukappaleet

tiedotus@wsoy.fi

Myynnin, tuotannon, HR:n, taloushallinnon, IT:n ja Rights Managementin sähköpostiosoitteet muotoa etunimi.sukunimi@wsoy.fi

Myynti

Myyntijohtaja Veli-Pekka Matilainen, p. 040 3424 773
Myyntiryhmän päällikkö Laura Lyyntinen, p. 050 4063 626
Asiakkuuspäällikkö Mika Hänninen, p. 010 5060 210
Tuotepäällikkö Kaisa Tenhunen, p. 010 5060 003
Myyntipäällikkö Suvi Gardemeister
Myymälänhoitaja Harri Mäki

Tuotanto, Rights & Product Management ja IT

Business Development Director Janne Koskinen

Tuotannonsuunnittelija Tarja Nieminen
Tuotannonsuunnittelija Petri Söderberg
Digital Producer Liisa Riste
Digital Producer Elina Vesala
Digital Producer Jenni Kinnunen
Digital Producer Iisa Tammisto
Digital Producer Emmi Barkar

Development Manager, Rights & Metadata Anna Suominen
Specialist, Rights & Metadata Laura Arvela
Rights & Product Coordinator Tanja Palosaari

System and Service Manager IT Juha Otava
System and Service Manger Integrations Lasse Lehtinen

HR

Henkilöstöpäällikkö Hanna Tuhkanen
Palvelukoordinaattori Anitta Kivikoski
Koordinaattori Kaarina Lehto
Emäntä Jaana Tuominen

Avoimet työpaikat

Voit tarkistaa avoimet työpaikat tai jättää avoimen hakemuksen kirjautumalla Werner Söderström Oy:n rekrytointiportaaliin. Aloita rekrytointiportaalin käyttö rekisteröitymällä käyttäjäksi.

Taloushallinto

CFO Otto Kajander
Business Controller Päivi Piirainen
Controller Miia Ahde
Royalty Controller Riitta Immonen
Royalty Controller Leena Haakana
Royalty Controller Päivi Saarinen

Bonnier Rights Finland

Country Manager & Literary Agent eleonoora.kirk@bonnierrights.fi
Rights Manager Marja Tuloisela, marja.tuloisela@bonnierrights.fi
Literary Agent Terhi Isomäki-Blaxall, terhi.isomaki-blaxall@bonnierrights.fi
Bonnier Rights Finland -sivusto

Toimitus

Kustantaja Jaakko Pietiläinen, p. 0400 781 348, jaakko.pietilainen@kniga.fi
Kustannuspäällikkö Nina Karjalainen, p. 050 344 0295, nina.karjalainen@kniga.fi
Toimituspäällikkö Timo Ernamo, p. 040 518 6708, timo.ernamo@kniga.fi
Kustannustoimittaja Ari Elo, p. 040 546 0235, ari.elo@kniga.fi

Johnny Knigan käynti- ja postiosoite

Lönnrotinkatu 18 A, 00120 Helsinki
PL 314, 00101 Helsinki

Puhelinvaihde

p. 010 5060 200

Kirjakauppa

Lönnrotinkatu 21, 00120 Helsinki
Puh. 010 5060170

Aukioloajat
Ma-Pe klo 10.00–17.00
Tervetuloa!

ja wernerjarl.fi

Tilaukset

Kirjavälitys, katso tarkemmat yhteystiedot täältä.

Laskutusosoitteet

Werner Söderström Osakeyhtiö
Y-tunnus: 0599340-0 / VAT-tunnus: FI05993400

Verkkolaskut
OVT-tunnus: 003705993400
Operaattori: Maventa (DABAFIHH)

Paperilaskut
05993400
PL 100
80020 Kollektor Scan

Laskun viitetiedoksi on merkittävä tilaajan nimi ja laskuttajan y-tunnus (VAT) on näyttävä laskun tiedoissa.

Voit lähettää ostolaskuja myös sähköpostitse joko PDF- tai TIFF-muodossa invoice-05993400@kollektor.fi

Laskun tulee olla PDF-muodossa.
Laskut pitää olla sähköpostin liitteenä, yksi lasku per liitetiedosto. Liitetiedostoja voi olla useampia.
Yhdessä tiedostossa saa olla ainoastaan yksi lasku sisältäen mahdolliset laskun liitteet.
Liitetiedostojen koko yhteensä saa olla korkeintaan 10MB.