Kaikki yhteystiedot

15.5.2017

Johto

Toimitusjohtaja Timo Julkunen, timo.julkunen@wsoy.fi

Markkinointi ja viestintä

Markkinointi- ja viestintäjohtaja Reetta Miettinen, p. 040 8344 340, reetta.miettinen@wsoy.fi
Senior Brand Manager Kaisa Hyväri, p. 040 5315 391, kaisa.hyvari@wsoy.fi
Brand Manager Liisa Aalto, p. 050 473 3377, liisa.aalto@wsoy.fi
Brand Manager & Social Media Manager Noora Norros, p. 050 4732 343, noora.norros@wsoy.fi
Viestintäpäällikkö Mari Nieminen, p. 050 5480 709, mari.nieminen@wsoy.fi
Markkinointipäällikkö Hanna Ylätalo, p. 040 7768 548, hanna.ylatalo@wsoy.fi
Markkinointipäällikkö Petra Minn, p. 044 5649 669, petra.minn@wsoy.fi
Markkinointipäällikkö Hanna-Riikka Summanen, p. 040 7380 766, hanna-riikka.summanen@wsoy.fi
Sosiaalisen median tuottaja Sara Valavaara, sara.valavaara@wsoy.fi
Tapahtumatuottaja Sami Ravattinen, p. 040 8367 832, sami.ravattinen@wsoy.fi
Tuottaja Venla Tyynelä, p. 050 3415 101, venla.tyynela@wsoy.fi
Tuottaja Antti Nousimaa, antti.nousimaa@wsoy.fi
Markkinointiviestinnän assistentti Jasmin Ojala, jasmin.ojala@wsoy.fi

Arvostelukappaleet

tiedotus@wsoy.fi

Myynnin, tuotannon, HR:n, taloushallinnon, IT:n ja Rights Managementin sähköpostiosoitteet muotoa etunimi.sukunimi@wsoy.fi

Myynti

Myyntijohtaja Veli-Pekka Matilainen, p. 040 3424 773
Key Account Manager Laura Lyytinen, p. 050 4063 626
Asiakkuuspäällikkö Mika Hänninen, p. 040 8367 832
Tuotepäällikkö Kaisa Tenhunen, p. 040 5838 476
Myyntipäällikkö Suvi Gardemeister
E-Commerce Manager Pirita Hietalahti, p. 050 4734 360
E-Commerce and Marketing Manager Marianne Besch, p. 050 5988 833
Verkkokauppakoordinaattori Matias Kauria
Verkkokaupan tuottaja Iina Moukola
Myymälävastaava Harri Mäki
Asiakaspalvelija Myrtillius Kauria

Tuotanto, Business Development ja IT

Business Development Director Janne Koskinen

Tuotannonsuunnittelija Tarja Nieminen
Tuotannonsuunnittelija Petri Söderberg

Senior Digital Producer Liisa Riste
Digital Producer Elina Vesala
Digital Producer Jenni Kinnunen
Digital Producer Iisa Tammisto (opintovapaalla)
Digital Producer Kukka-Maaria Kortesluoma
Digital Producer Roosa Saloheimo
Digital Producer Ossi Nurmela
Digital Producer Anni Suni
Digital Production Specialist Sara Vogt

Business Development Manager Anna Suominen
Business Development Specialist Laura Arvela
E-book Producer Tanja Palosaari

System and Service Manager IT Juha Otava
System and Service Manger Integrations Lasse Lehtinen
IT Specialist Juha Jääskä

HR ja sisäiset palvelut

Henkilöstöpäällikkö Hanna Tuhkanen
HR-asiantuntija Jenni Mäkinen
Toimistopalveluvastaava Jaana Tuominen
Toimistokoordinaattori Heidi Möksy

Avoimet työpaikat

Voit tarkistaa avoimet työpaikkamme Werner Söderström Oy:n urasivustolta.

Taloushallinto

CFO Otto Kajander
Business Controller Päivi Piirainen
Royalty Controller Leena Haakana
Royalty Controller Riitta Immonen
Royalty Controller Päivi Saarinen
Royalty Controller Emilia Voutilainen
Controller Kirsi Othman
Payment Controller Anitta Kivikoski

Bonnier Rights Finland

Country Manager & Literary Agent Eleonoora Kirk, eleonoora.kirk@bonnierrights.fi
Rights Manager Marja Tuloisela, marja.tuloisela@bonnierrights.fi
Literary Agent Terhi Isomäki-Blaxall, terhi.isomaki-blaxall@bonnierrights.fi
Bonnier Rights Finland -sivusto

Film & TV Rights

Head of Media Rights Ebba Erolin, p. 050 3054588, ebba.erolin@wsoy.fi

Toimitus

Kustantaja Jaakko Pietiläinen, p. 0400 781 348, jaakko.pietilainen@kniga.fi
Kustannuspäällikkö Nina Karjalainen, p. 050 520 2175, nina.karjalainen@kniga.fi
Toimituspäällikkö Timo Ernamo, p. 040 518 6708, timo.ernamo@kniga.fi
Kustannustoimittaja Ari Elo, p. 040 546 0235, ari.elo@kniga.fi

Johnny Knigan käynti- ja postiosoite

Lönnrotinkatu 18 A, 00120 Helsinki
PL 1259, 00101 Helsinki

Puhelinvaihde

p. 010 5060 200

Kirjakauppa

Lönnrotinkatu 18 A, 00120 Helsinki
Puh. 010 5060170

Aukioloajat
Ma-Pe klo 8.30–17.00
Tervetuloa!

ja Kirja-verkkokauppa: kirja.fi

Tilaukset

Kirjavälitys, katso tarkemmat yhteystiedot täältä.

Laskutusosoitteet

Werner Söderström Osakeyhtiö
Y-tunnus: 0599340-0 / VAT-tunnus: FI05993400

Verkkolaskut
OVT-tunnus: 003705993400
Operaattori: Maventa (DABAFIHH)

Paperilaskut
05993400
PL 100
80020 Kollektor Scan

Laskun viitetiedoksi on merkittävä tilaajan nimi ja laskuttajan y-tunnus (VAT) on näyttävä laskun tiedoissa.

Voit lähettää ostolaskuja myös sähköpostitse joko PDF- tai TIFF-muodossa invoice-05993400@kollektor.fi

Laskun tulee olla PDF-muodossa.
Laskut pitää olla sähköpostin liitteenä, yksi lasku per liitetiedosto. Liitetiedostoja voi olla useampia.
Yhdessä tiedostossa saa olla ainoastaan yksi lasku sisältäen mahdolliset laskun liitteet.
Liitetiedostojen koko yhteensä saa olla korkeintaan 10MB.